چهارشنبه, 28 آذر 1397

Tabs - jQuery plugin for accessible, unobtrusive tabs

دومین دوره مسابقات قرآنی"تسنیم" ویژه مدیران، کارکنان و همسران مکرم آنان در دستگاه های عضو شورای فرهنگی کشور در دو مرحله استانی و کشوری در رشته های مفاهیم، حفظ (2جزء، 5 جزء پیوسته و سور منتخب)، ترتیل و تحقیق برگزار می گردد. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.telavat.ir مراجعه فرمایید.

علاقه مندان جهد درج وبسایت یا وبلاگ خود در قسمت "همسنگران" پورتال اتحادیه استان آذربایجان شرقی لطفاً مشخصات وبلاگ خود را به نشانی ایمیل hamidabedini@yahoo.com ارسال نمایند.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
همایش بانوان ولایی مشاهده در قالب PDF نمایش دکمه چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار - روابط عمومی
دوشنبه, 11 آذر 1392 ساعت 10:19

حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در همایش «بانوان ولایی» که با حضور اعضای انجمن اسلامی دختر، مادران انجمنی و فارغ‎التحصیلان انجمنی استان آذربایجان شرقی،  در استان آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: وقتی نام زینب(س) برده می‎شود. یک فهرست طولانی از مکارم اخلاق در ذهن مؤمنان شکل‎ می‎گیرد. وی افزود: زینب عالی‎ترین مرتبه عرفان شناخت حق قرار دارد. حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری در رابطه با صبر زینب‎(س) گفت: آنچه که از شخصیت حضرت زینب(س) در مقام صبر طلوع کرد همه صابران را به خشوع و خضوع وا می‎دارد.
وی زینب(س) را مهاجر مجاهد در راه خدا دانست و گفت: صحنۀ عاشورا به کیفیتی طراحی شده که شما همزمان هجرت جهاد، صبر و مقاومت را بر پایۀ دلداگی به حضرت حق مشاهده می‎کنید.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری افزود: تعبیر زیبایی که یکی از محققان دارد که می‎فرماید شریکه الحسین(ع) یعنی کسی که در ساخت این حماسۀ عظیم با امام حسین(ع) شریک است.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری به مکارم حضرت زینب(س) در نقش‌های مادری، خواهری، همسری اشاره کرد و وی را یک شخصیت عالم، فرهیخته و مدرس دانست.
وی در توصیف فصاحت و بلاغت حضرت زینب(س) گفت: خطبه‎هایی که از ایشان نقل شده شبیه خطبه‎های امیرالمؤنین و خطبه حضرت زهرا(س) است؛ واژه‎ها مثل موم در دست فصاحت و بلاغت ایشان است؛ وقتی با این قدرت روحی همراه می‎شود این نتیجه را می‎دهد که در برابر خیل عظیم دشمن سخنرانی  می‎کند و آن بیانات پرشور، مؤثر و منقلب‎کننده را دارد و می‎بینیم که ساختمان روحی این شخص چه‎قدر استوار است.
وی با بیان اینکه زینب(س) یک شخصیت عابد نیایشگر عاشق است؛ گفت: امام حسین(ع) در بیانی تاریخی در جریان وداع با حضرت زینب فرمود: خواهر جان مرا در نماز شبت فراموش نکن. این جمله را امام حسین(ع) می‎گوید که قلب عالم است. این نماز شب چه نمازی بوده که امام از او طلب دعا می‌کند؟
وی بیان داشت: همۀ این ویژگی‎هایی که فهرست شد و چیزهای دیگری که وقت بیان آن وجود ندارد، همگی به یک ویژگی دیگر بر می‎گردد و آن مقام دختر بودن حضرت زینب است که مقام بسیار شامخی است. زینب(س) همۀ این ویژگی‎ها را از مقام دختری کسب می‎کند. یعنی طی کردن یک مسیر تربیتی در خانه علی و فاطمه که بنیان معرفتی، قدرت روحی، بردباری و صبر و هم این فهرست طولانی از مکارم و زیباییی‎های روحانی و ذخایر و ثروت عظیمی که حضرت دارد به دوره دختری حضرت زینب بر می‎گردد.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در رابطه با اصالت دختری حضرت زینب(س) گفت: برای شیعه فقط و فقط وجود حضرت زینب(س) کفایت می‎کند در حالی‎که فراتر از او حضرت زهرا(س) را داریم.
وی افزود: اگر کسی بخواهد دورنمایی از این شخصیت بزرگ را در شخصیت خود فراهم کند باید اصالت دخترانۀ خودش را کشف کند، این هویت را کشف کند و ذخایری را که به وی عطا شده را کشف کند.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری دانش‎آموزان بیان داشت: آنچه خدا به دختران داده سرمایۀ مادی نیست. این ذخایر را نباید فراموش کرد. همۀ آنچه در حضرت زینب طلوع کرده، خداوند ریشه‎ها، مبانی و ظرفیتش را در وجود شما قرار داده است.
وی افزود: زینب(س) در قله است ولی شما می‎توانید در دامنه این قله به منازل والایی دست پیدا کنید. چرا که خداوند آنچه از این ظرفیت‎ها به زینب داده به شما هم داده، این را باور کنید؛ به زینب فطرت خود ایمان بیاورید به زینب خودتان ایمان بیاورید و این همان چیزی است که دختران جامعه ما، پدران، صدا و سیما و همه ما نیاز داریم که به اصالت دختری ایمان بیاوریم که در اینصورت امروز ما متفاوت خواهد شد و فردای ما نیز جور دیگری ساخته خواهد شد.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار داشت: به این خود زمینی که خداوند در وجود شما تعبیه کرده است ایمان بیاورید.
وی عنوان کرد: در قدرت روحی و استقامت و صبر، ظرفیتی که خداوند به خانم‎ها داده اصلاً قابل مقایسه با آقایان نیست. در تحلیل‎های دقیق در این جنبه هم خانم‎ها ممتاز هستند و حتی در مباحث فیزیولوژیک ثابت شده که توان جسمی خانم‌ها به مراتب از آقایان بالاتر است.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری تأکید کرد: با تأسف باید بگوییم که زمانه ما، زمانۀ زنده به گور کردن دختران به شیوه‎های مدرن است. در زمان جاهلیت اولی دختر را ننگ می‎دانستند و او را زنده به گور می‎کردند و در جاهلیت اولی جسم دختران را در گور می‎کردند و اکنون روح دختران را در قبری به اسم فمینیسم دفن می‎کنند و در پوشش احیا کردن، روح دختران را دفن می‎کنند.
وی گفت: زینب(س) یعنی پایان راهی که شما در اول آن راه هستید. پس بین خودتان و حضرت زینب(س) این نسبت را برقرار کنید و به زینب(س) درونتان ایمان بیاورید. 

 

ارتباط با ما

تبریز - چهارراه باغ شمال - خیابان باغ شمال - روبری خیابان اشکان - پلاک 22 - اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان

تلفکس : 5-5545354-0411

وب سایت : www.nasle4.ir

پست الکترونیکی :info@nasle4.ir

ارتباط با مسئول پرتال : www.hamidabedini@yahoo.com