چهارشنبه, 28 آذر 1397

Tabs - jQuery plugin for accessible, unobtrusive tabs

دومین دوره مسابقات قرآنی"تسنیم" ویژه مدیران، کارکنان و همسران مکرم آنان در دستگاه های عضو شورای فرهنگی کشور در دو مرحله استانی و کشوری در رشته های مفاهیم، حفظ (2جزء، 5 جزء پیوسته و سور منتخب)، ترتیل و تحقیق برگزار می گردد. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.telavat.ir مراجعه فرمایید.

علاقه مندان جهد درج وبسایت یا وبلاگ خود در قسمت "همسنگران" پورتال اتحادیه استان آذربایجان شرقی لطفاً مشخصات وبلاگ خود را به نشانی ایمیل hamidabedini@yahoo.com ارسال نمایند.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
بازدید حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری از انجمن اسلامی دبیرستان والفجر مشاهده در قالب PDF نمایش دکمه چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار - روابط عمومی
یکشنبه, 10 آذر 1392 ساعت 08:27

حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در جریان سفر به استان آذربایجان شرقی در بازدید از فعالیت‎های انجمن اسلامی دبیرستان والفجر تبریز، در جمع دانش‎آموزان این مدرسه با اشاره به حدود 50 شهید دانش‎آموز این مدرسه، افتخار تحصیل در چنین مدرسه‎ای را  به دانش‎آموزان حاضر تبریک گفت. وی با اشاره به نام مدرسه (والفجر) بیان داشت: به حمد الله اسم این مدرسه نیز یک نام قرآنی است و جالب است بدانید که سورۀ والفجر سورۀ حضرت اباعبدالله(ع) است؛ خداوند در ابتدای این سوره به فجر قسم یاد می‎کند تا بشارت روزهای نوارنی را بدهد و این روزهای روشن از مسیر شکستن قدرتهای طاغوتی خواهد بود.

حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری با اشاره به آیۀ «أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِعَادٍ» گفت: خداوند در این سوره دربارۀ کسانی که با روحیۀ استبدادی امور مردم را در دست گرفته‎ و فساد و طغیان کردند، می‎فرماید: تاریخ پیش‎روی شماست  و شما می‎توانید به سرگذشت آنان توجه کنید. ما می‏بینیم که امروز نام ابا عبدالله الحسین(ع) نه تنها در کشور ما بلکه در اقصی نقاط جهان طنین‎انداز و الهام‎بخش است ولی اگر اسمی از یزید و معاویه و.. برده شود، به زشتی و پلیدی است یا در همین دوران اخیر جریان ستم‎شاهی در این کشور طغیان می‎کرد ولی طومار این رژیم مخصوص هم پیچیده شد؛ یا وقتی صدام به تحریک غرب و شرق به ایران حمله کرد به عاقبت مشابهی دچار شد.

وی با اشاره به آیۀ فوق گفت: این سنت خداست که ظلم و ستم نابود شدنی است و آیندۀ بشریت رو به روشنی است.

وی بیان داشت: این سوره یک تحلیل روانشناسی هم ارائه میدهد که چطور برخی از انسان‎ها تبدیل به یزید، معاویه، صدام، رژیم صهیونیستی و ... می‎شوند. خداوند از انسان تربیت نشده سخن می‎گوید که وقتی امکاناتی به او داده می‎شود برای خودش شرایط اختصاصی قائل می‌شود و از این قدرت در اثر تربیت نشدن به‎طور ناصحیح استفاده می‎کند، وقتی این امکانات از افراد گرفته می‎شود، همچنان متنبه نمی‎شود و خدا را متهم می‎کند که با وجود همۀ این مواردی که از طاغوت‎ها برشمردیم طبق این سوره آینده روشن است و مسیر حرکت انسان یک مسیر رو به رشد است.

وی افزود: آینده از آنِ نفس مطمئنه است و در نهایت خرد و عقل انسان فروغ روشنی پیدا خواهد کرد که در این همان چیزی است که آیۀ« یَا أَیَّتُها النَّفسُ المُطمَئِنَّة ، إِرجعی إِلی ربِّکَ راضیةً مَرضیة، فَادخلی فِی عِبادی، وَادخلی جَنّتی» به آن اشاره میکند و حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) مصداق برجستۀ این آیه هستند که به مقام اطمینان دست پیدا کردند و هم خدا از او راضی است و هم خدا از ایشان.

حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری در ادامه گفت: عصر امام حسین(ع) آغاز شده است و امام حسین(ع) آمده است تا بشر را نجات دهد، إن‎شاء الله شکوه و عظمت حسینی بشریت را نجات خواهد داد.

 

 

ارتباط با ما

تبریز - چهارراه باغ شمال - خیابان باغ شمال - روبری خیابان اشکان - پلاک 22 - اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان

تلفکس : 5-5545354-0411

وب سایت : www.nasle4.ir

پست الکترونیکی :info@nasle4.ir

ارتباط با مسئول پرتال : www.hamidabedini@yahoo.com