چهارشنبه, 28 آذر 1397

Tabs - jQuery plugin for accessible, unobtrusive tabs

دومین دوره مسابقات قرآنی"تسنیم" ویژه مدیران، کارکنان و همسران مکرم آنان در دستگاه های عضو شورای فرهنگی کشور در دو مرحله استانی و کشوری در رشته های مفاهیم، حفظ (2جزء، 5 جزء پیوسته و سور منتخب)، ترتیل و تحقیق برگزار می گردد. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.telavat.ir مراجعه فرمایید.

علاقه مندان جهد درج وبسایت یا وبلاگ خود در قسمت "همسنگران" پورتال اتحادیه استان آذربایجان شرقی لطفاً مشخصات وبلاگ خود را به نشانی ایمیل hamidabedini@yahoo.com ارسال نمایند.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
نشست صمیمی اعضای قرارگاه های خواهران با نماینده مقام معظم رهبری مشاهده در قالب PDF نمایش دکمه چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار - روابط عمومی
شنبه, 09 آذر 1392 ساعت 08:47

حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان با حضور در قرارگاه استانی دختران آذربایجان شرقی ضمن ابلاغ سلام پر مهر و محبت رهبر فرزانه انقلاب گفت: اگر کتاب حماسۀ عاشورا در دو جلد باشد. مطمئناً یک جلد آن مربوط به امام حسین(ع) و جلد دیگر مربوط به حضرت زینب(س) است.

شکوه، بزرگی، عزت، معرفت، عشق، استقامت، صبر و ... واژگانی هستند که در برابر حضرت زینب(س) قدشان خمیده است.

 

حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری بیان داشت:حضرت زینب(س) برای همۀ بشریت استاد کل هستند ولی تبعاً برای دختران و بانوان پیام‎های ویژه‎ای دارند و اصل نجابت، حیا و عفاف با شخصیت ایشان عجین است و ایشان در ضمن حفظ این اصل اصیل به یاری جبهۀ حق و ولی خدا اقدام کردند و این اصل مقوّم رسالت پیام‎رسانی ایشان بوده است.

وی گفت: نکتۀ دیگری که در حماسۀ حضرت زینب(س) هماهنگی و ایفای نقش تاریخ‎ساز و حماسه‎گون با نقش مادری، همسری، حفظ کیان خانواده و حفظ روحیۀ زنانه به معنی دقیق کلمه بوده است.
وی با بیان اینکه در جریان این حادثه آنچه از ارزش‎های الهی که توسط بانوان حریم حسینی طلوع می‎کند و صبر و استقامت مثال زدنی ایشان و حضور اجتماعی ایشان در دفاع از ولایت در کنار طلوع احساسات و عواطف ناب مادرانه، خواهرانه و... است؛ اظهار داشت: نکتۀ  قابل توجه این است که همین بخش از شخصیت بانوان حریم حسینی، حادثه کربلا را ماندگار می‎کند. لذا، اصل کلیدی این است که اگر بناست حادثه‎ای اتفاق بیافتد و این حادثه در مسیر تاریخ نقش‎آفرینی کند بدون حضور خانم‎ها امکان‎پذیر نیست و البته این حضور در عین حفظ اصالت‎های فطری آنان اتفاق می‎افتد.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری بیان داشت: کربلا یک جریان تاریخ‎ساز است و ما می‏بینیم که حضور در کربلا، یک حضور خانوادگی است و این حضور این پیام را دارد چرا که بانو معنا، شأن، مقام، احترام، جایگاه و ویژگی خاص خودش را دارد.
وی در ادامه خطاب به دختران انجمنی گفت: اگر می‎خواهید شخصیت خود را زینب‎گونه بسازید، باید بدانید که فرصت چندانی ندارید الان مخصوص شماست چون شخصیت شما در حال شکل‎گیری است و معمولاً تا حدود 18 سالگی مبانی شخصیتی انسان‎ها مستقر می‌شود.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری عنوان کرد: خداوند عالی‎ترین عطیه‎های خود را به دختران کرامت کرده و باید تلاش کنید با حفظ اصالت فطری دخترانه، حضور اجتماعی خود را تأمین کنید.
وی با بیان اینکه برای حفظ اصالت‎های دخترانه، حضور اجتماعی آنان باید حیا محور باشدگفت: اگر این اصالت‎ها آسیب ببیند خانم‎ها نخواهند توانست تاریخ‎ساز باشند، بلکه تاریخ‎سوز خواهند شد. و این همان اتفاقی است که در دنیای غرب با عناوینی مانند فمینیست و با تبلیغات در قالب‎ رمان‎ها، فیلم‎ها، کتاب‎ها، ژورنال‎ها و ... برای تغییر سبک زندگی صورت گرفته است. لذا، حرکت زنان غربی یک حرکت قسری است و فرجام این حرکت قسری سیاه بختی است و وقتی که زن سیاه بخت شد مسلماً خانواده و جامعه سیاه بخت خواهد شد، چرا که در چرخۀ تربیت انسان‎ها نقش اصلی با مادران است.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری عنوان کرد: خیلی از اشکالاتی که در رفتارهای اجتماعی مشاهده می‎کنیم ناشی از فراموشی اصالت فطری دخترانه، جهت‎گیری‎های غلط تربیتی و آسیب‎زدن هویت دخترانه است.
وی در پایان ضمن تأکید بر انجام فعالیت‎های قرآنی، برنامه‎ریزی‎های علمی، درسی و توجه و مشارکت‎دهی به والدین در برنامه‎های اتحادیه، در پاسخ به سؤالات دانش‎آموزان گفت: بسیاری از مشکلات در حوزۀ رفتارهای اجتماعی، ناشی از فراموشی اصالت فطری دخترانه، جهت‌گیری غلط تربیتی و آسیب‌دیدن هویت دخترانه است.

در این مراسم دانش‎آموزان انجمنی یک تابلوی نقاشی اهدا کردند تا به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شود.

 

 

آخرین بروز رسانی در شنبه, 09 آذر 1392 ساعت 08:58
 

ارتباط با ما

تبریز - چهارراه باغ شمال - خیابان باغ شمال - روبری خیابان اشکان - پلاک 22 - اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان

تلفکس : 5-5545354-0411

وب سایت : www.nasle4.ir

پست الکترونیکی :info@nasle4.ir

ارتباط با مسئول پرتال : www.hamidabedini@yahoo.com