چهارشنبه, 28 آذر 1397

Tabs - jQuery plugin for accessible, unobtrusive tabs

دومین دوره مسابقات قرآنی"تسنیم" ویژه مدیران، کارکنان و همسران مکرم آنان در دستگاه های عضو شورای فرهنگی کشور در دو مرحله استانی و کشوری در رشته های مفاهیم، حفظ (2جزء، 5 جزء پیوسته و سور منتخب)، ترتیل و تحقیق برگزار می گردد. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.telavat.ir مراجعه فرمایید.

علاقه مندان جهد درج وبسایت یا وبلاگ خود در قسمت "همسنگران" پورتال اتحادیه استان آذربایجان شرقی لطفاً مشخصات وبلاگ خود را به نشانی ایمیل hamidabedini@yahoo.com ارسال نمایند.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
این بخش در حال آماده سازی می باشد.
نماینده ولی فقیه در جمع پرشور اعضای قرارگاه های پسرانه استان مشاهده در قالب PDF نمایش دکمه چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار - روابط عمومی
پنجشنبه, 07 آذر 1392 ساعت 10:44

حجت‎الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج‎علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان در قرارگاه استانی برادران آذربایجان شرقی گفت: ایام پس از عاشورا سرشار از درس‌‎های آموزنده است مخصوصاً برای نوجوانان تا افق پیش‌روی مسیر زندگی خود را ترسیم کنند.

حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری اظهار داشت: اعضای انجمن اسلامی همیشه و به‎ویژه  در این ایام با زیارت عاشورا انس دارند.این زیارت سند زندگی  حسینی و منشور تربیت حماسی است. این زیارت یک متن معمولی و عادی نیست و سند آن هم بسیار محکم و قطعی است مضمون این زیارت نیز نقض، پر محتوا، انرژی‎بخش، حرکت‎آفرین و مقصدنما است.

وی اضافه کرد: این زیارت را نه فقط به قصد ثواب، گشایش در زندگی، پاداش‎های اخروی، بلکه برای انتخاب شیوۀ زندگی باید قرائت کرد. این متن هم زیارت است و هم دعا است هم به امام حسین(ع) عرض ارادت می‎کنیم و هم خطاب به خداوند دعاهایی را مطرح می‎کنیم.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری گفت:  لذا این متن تلفیق بسیار بدیع و زیبایی از زیارت و دعا است و در حقیقت در این زیارت امام حسین(ع) را به عنوان یک شخصیت محبوب واسطه قرار می‎دهیم تا بهترین آرزوها را از حضرت حق مسئلت کنیم در زیارت عاشورا اسرار ولایت آشکار شده مثلاً خطاب به امام حسین(ع) می‌گوییم مصیبت شما بر اهل اسلام و نه تنها بر اهل اسلام بلکه بر جمیع اهل آسمان سنگین است. پیام ویژه‎اش عبارت این است که حجت خدا و امام معصوم قلب عالم امکان است و آن سیر در حقیقت به قلب امکان اهلیت کرده است.
وی بیان داشت: زیارت عاشورا در کنار سخن از مصیبت امام‎شناسی هم دارد و جایگاه امام برای شیعه چنین جایگاهی است. ما باید از این زیارت بهترین بهره‎های تربیتی را ببریم چرا که یک مکتب تربیتی است و شهدا نیز از همین زیارت درس گرفته، تربیت شده‎اند.
حجت‎الاسلام و المسلمین حاج‎علی اکبری عنوان کرد: در این زیارت با سلام‎های خودشان به حضرت سیدالشهدا(ع) وصل می‌شوید و در این مسیر ارتباطی است که ساخته می‌شوید. چرا که دلتان را به دیدار حضرت برده‎اند و در این مسیر ارتباطی است که ساخته می‎شوید. چرا که دلتان را به دیدار حضرت برده‎اند و حضرت شما را نظاره کرده، سلامتان را پاسخ داده و در دل و جان شما تصرف می‌کنند و همین نگاه حضرت دل شما را پاک و نورانی می‎کند و در این جاذبۀ نورانی دل و قلب شما به جوش و شور می‎آید پس از این جهت به مسئله نگاه کنید.
وی خطاب به اعضای انجمن اسلامی گفت: از فرصت جوانی خود برای تربیت حسینی استفاده کنید چرا که برداشت‌های تربیتی وقتی به داد انسان می‌رسد که انسان مستعد باشد و قلب جوان‎ها مستعد دریافت از برداشت‌ها است.چرا که همزمان با افزایش سن، پذیرش انعطاف شخصیتی کاهش می‎یابد و اگر غفلت کنید این فرصت از دست خواهد رفت پس نگاه ما به زیارت عاشورا ابا عبدالله الحسین(ع) به عنوان یک متن شیعی درجه یک فاخر، نگاه به یک منشور تربیت الهی، محمدی، علوی، فاطمی، حسنی و حسینی است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان  اظهار داشت: ما با سلام، لعن، افشاگری، نگاه جریان‎شناسی، طرح آرزوهای بلند الهی اتصال به مروت، جوانمردی و سلحشوری حضرت و اتصال به یاران ایشان تربیت می‎شویم. پس زیارت عاشورا یک منشور عالی تربیتی است  که همیشه فرزندان خود را با این منشور تربیت می‎کند. حافظت می‎کند و رشد می‎دهد.
در ادامه برنامه جمع حاضر نماز ظهر و عصر را به امامت حجت‎الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری اقامه کردند؛ سپس دانش‎آموزان با بیان نظرات و دیدگاه‎های خود در زمینۀ مسائل مختلف به بحث تشکیلاتی پرداختند و نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‎آموزان رهنمودهای لازم به حضار ارائه داد.
این برنامه در امامزاده ابراهیم(ع) برگزار شد. و در  ابتدای مراسم دانش‎آموزان به اجرای سرود دسته‎جمعی پرداختند.

 

 

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 07 آذر 1392 ساعت 11:29
 

ارتباط با ما

تبریز - چهارراه باغ شمال - خیابان باغ شمال - روبری خیابان اشکان - پلاک 22 - اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان

تلفکس : 5-5545354-0411

وب سایت : www.nasle4.ir

پست الکترونیکی :info@nasle4.ir

ارتباط با مسئول پرتال : www.hamidabedini@yahoo.com