امروز شنبه, 05 اسفند 1396 - Sat 02 24 2018

منو

نیروسازی با رویکرد تربیت حماسی هدف انجمن‌های اسلامی

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: استانی
  • بازدید: 590

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه این اتحادیه در بیش از ۵۰ درصد مدارس کشور فعال هستند گفت: بیش از ۵۰۰ هزار عضو رسمی ثبت شده در سامانه شهید باقری وجود دارد که شاید در میدان کار به بیش از یک میلیون نفر برسند.
به گزارش روابط‌عمومی اتحادیه استان، حامدعلامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری با رسانه‌های استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه رویکرد اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان زبده‌شناسی و زبده‌پروری است اظهار کرد: نگاه راهبردی ما تربیت حماسی و تربیت افرادی مدیر و مسئولیت‌پذیر است ضمن اینکه تربیت الگوی متعالی دختران هم از الگوهای اسلامی استخراج شده که اصول آن، تربیت دختر متعهد، همسر متعهد و مادر متعهد و زن متعهد در اجتماع است.
وی با بیان اینکه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در 11 هزار مدرسه کشور فعالیت دارند افزود: بیش از 3500 مدرسه در مقطع متوسطه اول و بیش از 7000 مدرسه هم در متوسطه دوم فعال هستند.
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به اینکه این اتحادیه در بیش از 50 درصد مدارس کشور فعال هستند ابراز داشت:  بیش از 500 هزار عضو رسمی ثبت شده در سامانه شهید باقری وجود دارد که شاید در میدان کار به بیش از یک میلیون نفر برسند.
وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، مهارتی، تشکیلاتی، معنوی و درسی است ادامه داد: تلاش می‌کنیم دانش‌آموزان پس از فارغ‌التحصیلی بتواند مسئولیت‌های اجتماعی و خانوادگی را با کسب مهارت‌های لازم بر عهده بگیرند.
علامتی در ادامه به برنامه‌های تابستانی و اوقات فراغت دانش‌آموزان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه اوقات فراغت مختص تابستان نیست افزود: اوقات فراغت در طول سال است بنابراین در اتحادیه برای دانش‌آموزان عضو و غیر عضو برنامه داریم که در استان‌های مختلف در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه اردوهای آموزشی تشکیلاتی «طلایه‌داران فردا» را برای 20 هزار دانش‌آموز در 31 استان برگزار می‌کنیم، ابراز داشت: اردوهای جهادی بلند مدت هم برای مرمت مدارس محروم در کشور در حال برگزاری است.
علامتی آموزش دانش‌آموز برای یادگرفتن مهارت یک شغل جهت استفاده مهارت در خانواده و ایجاد اشتغال در آینده را یادآور شد و ابراز داشت: دختران و پسران عضو اتحادیه بر اساس تفاهم‌نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش دیده و گواهینامه رایگان دریافت می‌کنند تا مهارت‌های لازم را کسب کرده و در آینده از آن بهره‌گیری کنند.
وی از صعود سراسری دانش‌آموزان اتحادیه به قله سبلان خبر داد و ادامه داد: نذر یک هفته خادمی امام رضا(ع)، خادمی مساجد و امام‌زادگان نیز در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در حال برنامه‌ریزی و اجرا است.
دبیرکل انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به فعالیت 4 سازمان با اعضای دانش‌آموز در کنار آموزش و پرورش فعالیت دارند که تلاش می‌کنیم موازی کاری نداشته باشیم گفت: هلال احمر موضوعات امدادی، سازمان دانش‌آموزی موضوعات اجتماعی، بسیج دانش‌آموزی موضوعات فرهنگی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان موضوعات تربیتی و دینی را پیگیری می‌کند و هیچ منعی وجود ندارد که دانش‌آموزان در یک تشکل منحصر شده و می‌توانند عضو هر 4 تشکل دانش‌آموزی شوند.