امروز شنبه, 05 اسفند 1396 - Sat 02 24 2018

منو

مراسم اختتامیه اعتکاف دانش اموزی فرزندان رمضان برگزار شد.

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: استانی
  • بازدید: 658

همزمان با روز پایانی اعتکاف دانش اموزی فرزندان رمضان المبارک تبریز، مراسم اختتامیه این برنامه با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان، مدیر کل آموزش و پرورش، معاون پرورشی و مسئولین استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان، در ابتدای این برنامه مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان ضمن  ابراز خرسندی از حضور نماینده ولی فقیه در جمع معتکفین دانش آموز تبریز؛ گزارش مختصری از اولین اعتکاف دانش آموزی رمضانیه ارائه کرد.

در ادامه دو نفر از دانش آموزان عضو و یک نفر به نمایندگی از فارغ التحصیلان انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تبریز به ایراد سخن پرداختند و مشکلات و موانع فعالیت های اتحادیه را بیان نمودند.

در بخش دیگر این برنامه کلیپی از دیدار سال گذشته اعضا انجمن اسلامی دانش آموزان با رهبر معظم انقلاب پخش شد.

در ادامه این برنامه حجت السلام والمسلمین آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز به ایراد سخن پرداخت، وی در دیدار با دانش آموزان معتکف شهر تبریز گفت: شما آینده سازان مملکت بوده و موفقیت کشور درعرصه های گوناگون علمی،ورزشی، تولیدی و موفقیت هسته ای و.. به دستان پرتوان شما محصلین در آینده نزدیک اتفاق می افتد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه نماز اول وقت یکی از رموز اصلی رسیدن به اوج قله انسانیت است افزود: نماز تنها برای رفع تکلیف نبوده بلکه انجام یک فریضه الهی جهت اوج گرفتن روح بشر است.

وی با اشاره به اینکه دراسلام هیچ عملی به اندازه نماز تبلیغ وتوصیه نشده است تصریح کرد: نماز ستون دین بوده واگر باخضوع وخشوع خوانده شود انسان را از بسیاری منکرات نگه خواهد داشت.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه روخوانی قرآن را روزانه انحام دهید افزود: عمل به احکام قرآن در کنار روخوانی آن موجب روشنایی دل و رستگاری انسان  می شود.

حجت الاسلام آل هاشم اظهاركرد: در تعالیم اسلام احترام به پدر ومادر، سلام دادن و جواب سلام در کنارانجام فریضه های دیگر مورد تاکید ائمه معصومین و بزرگان دین است.

وی با بیان اینکه تمام اعمال و گفتارتان بخاطر رضای خداوند باشد، افزود: تواضع در برابر عظمت به حد وحصر الهی باعث رستگاری انسان شده و کبر، فخر و غرور مایه تباهی وگمراهی وشقاوت بشریت خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان تاکیدکرد: وظیفه کنونی ما پیروی از منویات مقام معظم رهبری، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، پاسداری از خون شهداء عظیم الشان کشور، شناخت توطئه های دشمنان اسلام وایران، اتحاد و حضور همیشگی در صحنه که موجب یاس و نا امیدی دشمنان کوردل جمهوری اسلامی می باشد.

در پایان این برنامه؛ نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل و معاون پرورشی وفرهنگی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی، از چند نفر از دانش آموزان معتکف فعال در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی با اهدای لوح سپاسی تجلیل بعمل آوردند.