امروز شنبه, 05 اسفند 1396 - Sat 02 24 2018

منو

تفاهم نامه همکاری سازمان فنی و حرفه ای و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان شرقی امضاء شد

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: استانی
  • بازدید: 656

طی نشستی با مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان، تفاهم نامه همکاری آموزشی فیمابین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی استان، منعقد شد.
در راستای انعقاد تفاهم نامه آموزشی فیمابین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان و سازمان فنی و حرفه ای استان دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان، آموزش های فنی و حرفه ایرا  فرا می گیرند.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان، محمدزاده، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان با اشاره به تاکیدات نماینده محترم مقام معظم رهبری در اتحادیه مبنی بر " هر انجمن ، یک مهارت " افزود: ما برای اعضای انجمن دانش آموزی، آموزشهای مربوط به مهارت را یک ضرورت می بینیم تا دانش آموزان علاوه بر تحصیلات نظری، به رشد مهارتی، اجتماعی و شغلی نیز دست یابند.
وی در ادامه افزود : هدف انجمن اسلامی، شناسایی دانش آموزان مستعد است تا در کنار کارتشکیلاتی، در زمینه های علمی و مهارتی نیز به سطحی از توانمندی برسند تا درمسئولیت هایی که خواهند داشت، حرفه ای تر ظاهرشوند.
مسئول اتحادیه استان اظهار داشت: در راستای سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال برنامه های مختلفی برای دانش آموزان عضو انجمن پیش بینی کرده ایم که امیدواریم بتوانیم دانش آموزان را در حوزه مهارت آموزی، از توانمندی های آموزش فنی و حرفه ای استان نیز بهره مند سازیم تا دانش آموزان بتوانند علاوه بر تحصیلات نظری، به رشد مهارتی، اجتماعی و شغلی نیز دست یابند .
در ادامه این نشست، یعقوب نماینده، ضمن اشاره به وضعیت بیکاری درجامعه افزود: امروزه ، کسی بیکار است که فاقد مهارت لازم برای ورود به بازار کار باشد .
نماینده اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه ای استان، آمادگی و توانایی لازم را در راستای ارائه آموزش  و خدمات فنی و حرفه ای برای اعضای انجمن دانش آموزی و سایر دانش آموزان عزیراستان را نیز دارد .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، به لزوم کیفیت آموزشها تاکید کرد و تصریح نمود : آموزش فنی و حرفه ای استان در تلاش است تا ضمن ارائه خدمات مفید آموزشی، زمینه ساز توانمندی دانش آموزان و دیگر اقشار جامعه را در ورورد به بازارکار باشد.
نماینده به وجود انعطاف در آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود : با توجه به اینکه آموزش فنی و حرفه ای نسبت با آموزش و پرورش از انعطاف لازم درنحوه و زمان و مکان برگزاری آموزشها برخوردار است؛ دانش آموزان عزیز می توانند ضمن بهره گیری آموزشهای پایه در اوقات فراغت تابستان، در طول ایام تحصیلی نیز از خدمات آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شده و زمینه رشد اشتغال سریع آنان در زمان فارغ التحصیلی فراهم شود .
 وی ضمن معرفی المپیاد ملی مهارت، دانش آموزان را به حضور و شرکت در این المپیاد ها دعوت و تشویق نمود .