امروز شنبه, 05 اسفند 1396 - Sat 02 24 2018

منو

توافقنامه آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آذربایجان شرقی امضاء شد

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: استانی
  • بازدید: 719

توافق نامه ارتقای سطح همکاری بین اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در دفتر مدیر کل استان امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان، در راستای تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه تعلیم و تربیت آینده سازان و مهدی یاوران جوان و تامین زیرساخت های راهبردهای چشم انداز 20 ساله تا افق 1404 پیرو توافقنامه  فی مابین وزارت آموزش و پرورش و اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور، با برش استانی در آذربایجان شرقی میان طرفین با هدف تقویت زمینه هماهنگی، هم افزایی و اثربخشی منعقد و مبادله شد.

بر اساس این تفاهمنامه، هماهنگی طرفین در سه سطح استانی، شهرستانی یا منطقه ای و مدرسه ای بوده که در همه ی سطوح تمام فعالیت ها زیر نظر کمیته های هماهنگی و پیگیری متشکل از انجمن، مدیر کل آموزش و پرورش، معاون پرورشی و معاون آموزش متوسطه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، طبق این توافق نامه همکاری در حوزه های اداری و سخت افزاری، نیروی انسانی، اعتباری، علمی، آموزشی و مهارتی، تبلیغی- ترویجی بوده و انجمن اسلامی به عنوان تشکلی دانش آموزی در متن دانش آموزان فعالیت می نماید و علاوه بر اعضای رسمی، سایر دانش آموزان مدرسه را نیز مخاطب قرار می دهد.

همچنین، اتحادیه استان به منظور حفظ انسجام برنامه های دستگاه تعلیم و تربیت و هم افزایی بیشتر، رویکردها و رئوس برنامه های سالانه خود را با تعامل اداره کل جهت اجرا در مدارس تنظیم و ابلاغ می نماید.

گفتنی است، این توافقنامه در 1 ماده تنظیم گردیده و از تاریخ 10 خرداد 1396 به تایید مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان برای طرفین لازم الاجرا می باشد.