امروز سه شنبه, 03 بهمن 1396 - Tue 01 23 2018

منو

برگزاری نشستی متفاوت با حضور دانش آموزان مطالبه‌گر

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: استانی
  • بازدید: 466

اعضای جنبش دانش آموزی شهید حامد جوانی به بحث و تبادل نظر پیرامون مطالبه ارزشهای انقلابی در زمینه انتخابات شوراها و بازخوانی آرمانی مردم سالاری دینی و تبلور آن در شوراهای اسلامی شهر و روستا پرداختند.

به گزارش آناج به نقل از روابط عمومی جنبش دانش آموزی شهید حامد جوانی، در این جلسه که با حضور آقایان روح الله رشیدی و سجاد حسین زاده، از فعالان رسانه ای استان و با موضوع بازخوانی آرمانی مردم سالاری دینی و تبلور آن در شوراهای اسلامی شهر و روستابرگزار شد، اعضای جنبش به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رشیدی با تاکید بر اینکه مطالبات باید به صورت نرم افزاری پیگیری شود با اشاره به کلام رهبری که"عدالت باید به مطالبه عمومی تبدیل شود" افزود: مطالبه به معنای کنار نشستن و فقط حرف زدن نیست.

مسئول دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با بیان اینکه نصیحت های امام در صحیفه نور کم کم رو به فراموشی میرود بیان داشت: مبنای اصلی مطالبه باید از روی آیات قرآن، احادیث معصومان و سخنان حضرت امام و آقا باشد.

وی با بیان اینکه تسلط به مبانی انقلاب اسلامی و ترجمه صحیح و دقیق گفته ها برای یک جوان انقلابی الزامیست خاطرنشان کرد: آگاهی تحرک و جنب جوش می آورد. ارزش های انقلابی را میثم تمار ها، مالک اشتر ها، ابوذر ها و عمار ها حفظ و گسترش دادند.

 رشیدی با اشاره به مشکلاتی که در شوراهای شهر تبریز و دیگر شهرها به وجود آمده است دلیل آنرا برخورد شعاری نامزدها با ارزش های انقلابی همچون عدالت، خدمت به مستضعفین و... عنوان کرد.

 وی با اظهار این مطلب که از شورا ها در مورد آرمان های انقلاب و ترجمه این آرمان ها پرس جو کنید افزود: آرمان ها و ارزشهای انقلابی و اسلامی توسط شورا ها باید به عمل تبدیل شود.

در ادامه این نشست، سجاد حسین زاده با بیان اینکه نکته قابل تامل در خصوص شوراها، صلاحیت بعضی از ایشان بود افزود: برخی از آنهایی که در شورای چهارم دچار لغزش شده بودند، صلاحیتشان را دقیقه نودی گرفته بودند.

وی با اظهار این مطلب که حاکم شدن فرهنگ قبیله گرایی و تقدم منافع شخصی بر منافع عمومی و دور شدن از ارزش های انقلاب امری خطرناک است افزود: لغزش برخی از اعضای شورا و انحلال شوراهای اسلامی در برخی شهرهای استان نتیجه این امر است.

مدیر مسئول خبرگزاری ائل پرس با تاکید بر نقش نظارت و شفافیت در پیشگیری از بروز تخلفات عنوان کرد: با توجه به  بودجه کلان شهرداری ها،نظارت رسانه ها و مردم بر شورا و شهرداری امری ضروری بوده و مجموعه مدیریت شهری باید به سمت شفافیت کامل در خصوص بودجه بندی،برنامه ها و مسائل مدیریتی پیش رود.

لازم به ذکر است که جنبش دانش آموزی شهید حامد جوانی،با هدف مطالبه گری در خصوص اهم مسائل کشور،خصوصا انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر پیش رو و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی،توسط جمعی از دانش آموزان دغدغه مند و انقلابی تشکیل گردیده است.