امروز پنج شنبه, 28 تیر 1397 - Thu 07 19 2018

منو

ماموریت اتحادیه ترویج بیانات مقام معظم رهبری در چرخه تربیتی است

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: استانی
  • بازدید: 1080

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست مسئولان استانی اتحادیه گفت: ماموریت اتحادیه ترویج بیانات مقام معظم رهبری در چرخه تربیتی است و در حال حاضر نوبت ماست که ذیل دیدار دانش‌آموزان با رهبری کار پژوهشی و مطالبه و جمع‌بندی مناسب را استخراج کنیم.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دفترمرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در دومین نشست مسئولان استانی اتحادیه گفت: درایام پربرکت ماه شعبان هستیم باید از دقایق آخر این ماه نیز بیشترین بهره را ببریم تا برای ماه بعد که ماه خداست آمادگی داشته باشیم.
وی با اشاره به آیه سال تشکیلات گفت: یکی از ویژگی‌های قوم برگزیده این است رابطه این جماعت با خداوند متعال مبتنی بر محبت است البته خداوند همه‌ی مخلوقاتش را دوست دارد که این جزو رحمت الهی است ولی بندگانی با ویژگی‌های خاصی بیشتر مورد لطف پروردگار قرار می‌گیرند و از کلمه حب برای آن‌ها استفاده می‌شود و از آنجا كه هر محبي همه متعلقات محبوب خود را نيز دوست مي‌دارد لذا سعي بر آن دارد، تا آنگونه باشد كه او مي‌خواهد! سؤالي كه مطرح است اينكه خداوند سبحان چه كساني را دوست دارد؟ با استناد به آيات قرآن‌كريم مي‌توان گفت كه خداوند سبحان، 9طايفه را دوست مي‌دارد.
وی گفت: گروه اول محسنین هستند منظور از احسان، نيكي كردن است. و يا به عبارت ديگر يعني هر كاري كه مي‌كنند را به بهترين وجه به اتمام برسانند. توابين گروه دوم هستند يعني كساني كه از گناهان گذشته خود پشيمان هستند و توبه مي‌كنند. گروه بعد متقين هستند افرادی که نگهداري می‌کنند نفس را از آنچه قلب را به غير حق مشغول دارد متوكلين گروه چهارم هستند که شخص به خدای متعال و لطف الهی و سبب سازی او اعتماد دارد و به او توکل می‌کند گروه دیگر مقسطين كساني هستند كه عدل را گر چه به ضررشان باشد به پاي مي‌دارند و رعایت حدود الهی در رعایت اجتماعی و حریم‌ها را دارند مطهرين اين گروه در نزد بعضي يعني كساني كه از نجاسات ظاهري پاك و مطهر مي‌باشند و بعضي ديگر مي‌گويند يعني طاهر از معاصي و گناهان و پاک بودن و پاک ماندن را سرلوحه کار خود دارند صابرين دسته ی دیگری هستند صبر پیشه کردند و صبر در برابر دشمنان خدا که محصول جهاد است و هیچ احساس سستی در آن‌ها ایجاد نمی‌شود گروه دیگر مقاتلین است که در این گروه صحنه مقابله با دشمنان و عشق ورزی به پروردگار متعال مشخص است و گروه آخر تبعیت کنندگان از پیامبر اکرم (ص) هستند که جامع همه این گروه‌ها هستند.
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با اشره به دیدار دانش‌آموزان انجمن اسلامی با رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که این دیدار در بهترین موقع و در زمان نیاز فراهم شد و در حال حاضر نوبت ماست که ذیل همین اتفاق مبارک کار پژوهشی و مطالبه و جمع‌بندی را از این منظومه فکری کلان استخراج کنیم و لازمه این کار در درجه اول درک درست از بیانات مقام معظم رهبری می‌باشد و باید با فرصت گشایی، جبهه گشایی و با برنامه‌ریزی دقیق از این نعمت بزرگ به شایستگی بهره‌مند شویم.

مجوز استفاده از قالب مذهبی قدر براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید