امروز شنبه, 30 دی 1396 - Sat 01 20 2018

منو

بیانات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای در باب کار جمعی و تشکیلاتی

  • نوشته شده توسط مدیر سایت
  • دسته: مقالات
  • بازدید: 2030

طبیعی است که اساس کار، تشکیلات است شکی نیست که تا تشکیلات نباشد هیچ چیزی بر اساس آن نمی شود بنا کرد، لیکن در ایجاد تشکیلات نباید خیلی معطل ماند.

ما میتوانیم این جوان را صبور،قانع ،مایل به کار،مایل به تحقیقات،اهل کار جمعی ،اهل اغماض،اهل تغلیب عقل بر احساس ،اهل انصاف،اهل وقت شناسی و اهل وجدان کاری تربیت کنیم.میتوانیم عکس این صفات را در او تزریق کنیم.
چرا فرهنگ کار جمعی در جامعه ما ضعیف است؟این یک آسیب است ،با اینکه کار جمعی را غربی ها به اسم خودشان ثبت کرده اند ،اما اسلام خیلی قبل از این گفته است :"تعاونوا علی البر و التقوی "
اگر تشکیلاتی به وجود آمد اما هدف روشنی نداشت یا هدف داشت و لیکن برنامه ریزی برای رفتن به سمت آن هدف انجام نگرفت و تشکیلات بی کار ماند به خودی خود تشکیلات از هم خواهد پاشید و اگر هم بماند صورت بی جانی خواهد بود ، خاصیت تشکل انسانی این است .

معنای وفاق در بین گروه ها و تشکلات این نیست که گروهها و تشکیلات اعلام انحلال کنند ، نه ، هیچ لزومی ندارد.معنای وفاق این است که نسبت به هم خوش بین باشند ،"رحماء بینهم "باشند ،همدیگر را تحمل کنند ،در جهت ترسیم هدف های والا و عالی و برای رسیدن به آنها به یکدیگر کمک کنند و از ایجاد تشنج ، بداخلاقی ، درگیری ، اهانت و متهم کردن بپرهیزند.   

- برگرفته شده از دوماهنامه خط (خانه طلاب جوان)