پیشنهادم اینه که ارتباطشونو با انجمن قطع نکنن!!

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان آذربایجان شرقی،دانش آموز انجمنی سرکار خانم اسما باشعور موفق به کسب رتبه 313 رشته انسانی در کنکور سراسری 1400 شدند . ایشان از مسئولین سابق و اعضای فعال اتحادیه بوده و کسب رتبه برتر در زمینه مدرسه انقلاب را نیز در کارنامه دارند

طی دیداری ایشان با حضور در اتحادیه در مورد موفقیتشان و راز های آن سخن گفتن که در ادامه مصاحبه ایشان قرارگرفه شده است.

SONY DSC


 لطفا خودتان را معرفی کنید؟

من اسما با شعور هستم…

عضو سابق قرارگاه شهری انجمن اسلامی واحد خواهران تبریز و مسئول انجمن مدرسه شاهد نورالزهرا (س) تبریز که در زمان مسئولیت بنده موفق به کسب رتبه ی برتر استانی در جشنواره مدرسه انقلاب شدیم

 و همچنین تونستم در کنکور سراسری 1400 رتبه 313 رشته انسانی رو بدست بیارم.
 رمز موفقیت شما چی بود:

بیشتر حمایت ها و جو تربیتی و معنوی حاکم بر خانواده و انگیزه ای که برای رسیدن به هدف دانشگاهی مورد نظرم در کنکور داشتم   

هدف دانشگاهی که مطرح کردین چیه ؟

ان شاالله با توجه به اینکه رتبه ام میرسه، برای دانشگاه فرهنگیان و رشته زبان و ادبیات فارسی هدف گذاری کردم

میزان مطالعه ات در روز چقدر بود؟

از  اواخر یازدهم شروع کردم و میانگین حدود 5 ساعت در روز میخوندم که با توجه به شرایط حساس روز های پایانی منتهی به کنکور این ساعت ها زیاد تر شد و به 8-9 ساعت رسید .

با توجه به شرایط خاص کرونایی و اینکه نمیشد از فضاهایی مثل کتابخانه و امثال آن استفاده کرد ، شما مطالعه و فضای مطالعه رو چطور مدیریت کردین؟

من چند بارم مراجعه کردم به کتابخانه ولی خوب اجازه نمیدادن و ناچارا مجبور شدیم در خونه فضایی رو داشته باشیم و خانواده هم در آروم کردن فضا خیلی کمکم کرد.

با توجه به نقش جدایی ناپذیر فضای مجازی در زندگی افراد جامعه ،شما چه رفتاری در قبال این فضا داشتین ؟ استفاده میکردین؟ یا کلا کنار گذاشته بودین؟

من با توجه به اینکه بیرون کلاس نمیرفتم ، از تست ها و فیلم های آموزشی که در سایت ها قرار دادن استفاده کردم و چون از کلاس های کنکور استفاده نمیکرد مجبور بودم که بیشتر استفاده کنم و در کل مفید بود.

چه پیشنهادی برای دوستان انجمنی خود که امسال کنکور دارند، دارید؟

پیشنهادم اینه که ارتباطشونو با انجمن قطع نکنن،اینکه میگن ارتباط با انجمن باعث میشه نتونیم درس بخونیم درست نیست، بعد ازاینکه ما تونستیم در مدرسه انقلاب رتبه برتر رو کسب کنیم ایجاد انگیزه شد که در عرصه های استانی و ملی میتونیم موفق بشیم و این باعث افزایش روحیه مون میشد

مشوق اصلی شما در این موفقیت چه کسانی بودند؟

قطعا خانواده نقش اساسی و مهمی در موفقیتم داشت ولی خب مربیان اتحادیه که عضو قرارگاه علمی بودن در طول سال همراهی میکردن و مشاوره میدادن به بنده .

طبیعتا در ایام کنکور استرسی خاص بر روح آدم حاکم میشه ،مواجهه شما با این استرس و کنترل این حالت چی بود؟

در طول سال استرس خاصی نداشتم ولی خوب طبیعتا در روزهای پایانی این حالت ایجاد شد و بنده برای کنترل این حالت هر هفته روز های جمعه بعد از آزمون های شبیه ساز کنکور با خانواده به گردش و تفریح می رفتیم .

خب الحمدالله که شما به این نقطه رسیدین و موفق شدین ولی طبیعتا از دانش آموزان انجمنی انتظار بیش از اینهاست و باید برای خودشون نقشه راهی ترسیم کنن در راه رسیدن به اهداف و آرمان های خودشون ،شما چه نقشه راهی ترسیم کردین؟

بنده با توجه به علاقه ای که به دبیری دارم ، دلم میخواد وارد این مسیر بشم و بتونم بچه ها رو بیشتر تشویق کنم به راه مسیر مثل آشنایی با انجمن اسلامی و …

(قاسمی،مدیرمرکز واحد خواهران: ایشان بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی وارد شبکه پشتیبان شدن و بعد از اعلام نتایج ما متوجه رتبه برترشون شدیم )

در کنار درس خوندن چه تفریحاتی داشتین ؟

بله_ اصلا تفریحات رو کنار نذاشتم و جمعه های هرهفته تفریح داشتیم و با خانواده بیرون میرفتیم چون اگر مقدار درس خوندن زیاد بشه استرس ایجاد میشه ولی خوب با توجه به شرایط کنکور باید رفتن به کلاس های تفریحی رو محدود میکردم.

برای فعالیت های جانبی (اتحادیه ، تفریح، کلاس های آموزشی و… ) چه مقدار وقت گذاشتین؟

بنده تا سال یازدهم در انجمن مسئولیت داشتم و فعال بودم ولی خود اتحادیه تصمیم گرفت که سال آخر بنده وارد قرارگاه علمی بشم و زیر نظر مشاوره های اتحادیه مثل خانم قانعی  فعالیت و ارتباطم حفظ بشه.

حرف دل یا انتقاد و پیشنهادی نسبت به مجموعه اتحادیه دارین؟

توصیه بنده اینه که دانش آموزان با بهانه اینکه اتحادیه یا بسیج و یا فعالیت های جانبی مانع موفقیت میشه و با این استدلال اتحادیه رو رها میکنن ، اتفاقا فعالیت ها در این مجموعه باعث حفظ روحیه و افزایش انگیزه برای موفقیت ها میشه

اگر این یکسال رو برگردین عقب و فرصت دوباره داشته باشین برای کنکور آیا اشتباهی داشتین که بخواین جبران کنین؟

بیشتر درس میخوندم ولی همین مسیر رو ادامه میدادم و فعالیت های تشکیلاتیم قطع نمیشدن

شما با توجه به اینکه به هدف مربی بودن فکر میکنید فرض کنید 10-15 سال دیگه خودتون شاگردانی خواهید داشت و یا اینکه صاحب فرزند خواهید شد، در مورد کنترل فضای استرسی تربیتی و …. کنکور چه روشی توصیه و اجرا میکنین؟

بنده نظرم اینه که اگر به یک موضوع بیش از اندازه توجه و اهتمام داشته باشیم از ارزش موضوع کاسته شده و نسبت به اون دلزده میشیم و حتما باید فعالیت های در کنار اون داشته باشیم مثل بسیج و اتحادیه و کلاس آموزشی مهارتی و…

شما خودتون فعالیت دیگه ای هم در نظر دارین همزمان با تحصیل؟

بله ، بعد از کنکور در نظرم دارم که به مهارت های هنری بپردازم و قبلا هم ورزش ، کلاس زبان ، خیاطی و….. انجام میدادم

خوب با توجه به اینکه بعضی دیدگاه های خاصی نسبت به زنان و فعالیت های ایشان در جامعه مطرح هست ،آیا شما فکر میکنید که میشود در کنار مادر بودن یا خانم بودن در تحصیل هم موفق بود یا اینکه نه؟ نباید همزمان مشغول این مسئولیت ها شد؟

نه خیر بنده معتقدم که مادر تحصیل کرده بسیار با ارزش تر است و چند مسئولیتی برای خانم که اتفاق با ارزش و خوبی هست و منافاتی با هم نداره

SONY DSC

احساس میکنید که به عنوان یک دختر چادری و مذهبی انجمنی،اعتقادات شما مانع پیشرفت شماست؟

خیر اتفاقا روحیه خود باوری ایجاد میکنه برای خودم و محدودیتی برام ایجاد نکرده

خیلی خیلی ممنونیم که وقتتون رو در اختیار ما گذاشتین

0 Comments

No Comment.