دیدار بچه های انجمنی با چشم انقلاب

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان استان اذربایجان شرقی، عصر دیروز چهارشنبه 13مرداد1400 مسئولین جدید انجمن های اسلامی با حضور در موسسه فرهنگی شهید هاتف با حاج بهزاد پروین قدس عکاس و خبرنگار دفاع مقدس و ملقب به چشم انقلاب دیدار کردند.

بهزاد پروین قدس در فروردین ۱۳۴۳ در تبریز به دنیا آمد. پس از اتمام تحصیلات مقدماتی در مدارس تبریز، به علت اعتراض به بی‌حجابی معلم زبانش از مدرسه اخراج شد.

از سنین نوجوانی علاقه خاصی به نقاشی و عکاسی داشت و از این رو در آغازین روزهای انقلاب اسلامی کلیشه تمثال حضرت امام خمینی(ره) را طراحی و چاپ نمود و به واسطه همین عکس در میان مردم شناخته شد.

با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۰ هجری‌شمسی به جبهه رفت و ضمن شرکت در چندین عملیات جنگی، ۵ مرتبه مجروح گردید.

وی از جمله هنرمندان تأثیرگذار است که در دوران دفاع مقدس گنجینه‌ای از صحنه‌های تکرار ناشدنی در آرشیو خود دارد و بارها عکس‌هایش را علاوه بر ایران در ترکیه، لبنان، سوریه و جمهوری آذربایجان به نمایش گذاشته است.

پروین قدس خاطرات روزشمار خود را در قالب کتابی تهیه کرده است که تا امروز به چاپ نرسیده و با انتشارش یکی از شناسنامه‌های دوران دفاع مقدس در قالب عکس و متن ظهور خواهد نمود.

هم‌اکنون این عکاس برجسته، ۷۲ هزار فریم از عکس‌های دوران دفاع مقدس را در اختیار دارد که به تنهایی گویای ناگفته‌های جنگ است.

این دیدار صمیمی ابتدا با معرفی دانش آموزان توسط آقای احمدی مدیرمرکز اتحادیه استان شروع شد و در ادامه حاج بهزاد از اهمیت کارهای فرهنگی و سنگر جنگ در این جبهه صحبت کردند.و در ادامه به همراه دانش آموزان به تشریح آثار به جا مانده از شهدای دفاع مقدس از جمله دستنوشته ،لباس،تربت خونی شهدا، کفن های به جا مانده ،وسایل شخصی و…. پرداختند.

این دیدار صمیمی نیز با تقدیم پلاک های مربوط به تفحص شهدا و تمثال سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی از طرف ایشان به پایان رسید اما شور وشوق دانش آموزان برای دیدار مجدد این فضای معنوی و خاص در چهره های ایشان باقی بود.

https://tabrizpedia.info/%D8%A8%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%86-%D9%82%D8%AF%D8%B3/

0 Comments

No Comment.